İnandığım ve her vesile ile söylediğim anonim bir söz var. “Bu hayat bir sınav. Önemli olan sınav kâğıdımızı dolu mu boş mu vereceğimize karar vermektir.” Evet, hayatımızı nasıl geçireceğimize karar vermek önemli. Hem sorumlu olduğumuz işleri yapmak hem de zevk alacağımız konularla ilgilenmek bize dengeli ve huzurlu bir hayatın kapılarını açar.

Herkesin ilgi alanı farklı, kimi kitap okumayı, kimi spor yapmayı sever. Bazıları konsere, tiyatroya gitmeyi tercih eder. Bazılarıysa açık havada vakit geçirmekten hoşlanır. Bense sahile, parka gidip kitap okumayı sevenlerdenim.

Eskiden insanlar doğada daha çok vakit geçirirlerdi. Hem ruhen hem fiziksel olarak rahatlarlardı. Bugün gidebileceğimiz parkların sayısı azaldı.

Kısıtlı bir doğaya sahip olan Japonlar, tabiattan hiç uzaklaşmamışlar. İkebana yaparak her an doğayla iç içe yaşamaktalar. Japonya’da yaşadığımız yıllarda ev, iş yeri ve alışveriş merkezleri gibi hemen her yerde çiçek tasarımları sürekli yapılmakta ve sergilenmekte idi.

Teknolojiden faydalanırken esiri olmadan yaşamak için doğayı gözardı etmemeliyiz. Sınav kâğıdımızda çiçeğin eksik olmaması dileğiyle.

Sevgi ve çiçekle kalın

T. Füsun Güleç

Bir Cevap Yazın

Theme: Overlay by Kaira SİZLERİ İKEBANAYA BEKLİYORUZ
GÖZTEPE KADIKÖY
Have no product in the cart!
0
%d blogcu bunu beğendi: