İkebana öğretmeniyim. Reklamımı yapmak, daha doğrusu “ben buradayım” demek için nasıl bir yol izleyeceğimi bilemiyordum. Çünkü hatırı sayılır reklam masrafı vardı. Beş sene önce kadar web sitesi diye bir şeyin varlığını keşfettim. İlk web sitemi bir kuruma yaptırdım. İkinciyi de. Ama çok zor oluyordu. Neyi, nasıl istediğimi anlatmak, ben işin püf noktalarını bilmediğim için bayağı zorlanıyorduk. Resim bile yollayamıyordum. Yavaş yavaş bilgisayarı öğrenmeye başladım. Kurslarda öğrettikleri bana az geliyordu. Çünkü ben ciddi! işler yapacaktım! Çok acı çektim bilgisayar kullanmayı öğrenirken. Önüme gelen ve bilgisayar bilen herkese bu nasıl yapılıyor diye soruyordum.

Web sitemi ve bloğumu hazırlayan Sayın Zeynep Kıyak’tan öğrendiklerimle artık yazılarımı kendim yazabiliyorum ve sizlere ulaştırabiliyorum. Bahane üretmeden, bu yaşta bunu nasıl yapacağım demeden azimle uğraştım. Kendimi, ikebana sanatını duyurmalıydım. Çünkü bir sanat dalı olmasının yanında her insanın hayrına olacak bir felsefesi de var.

Çocuklar İçin

Teknolojinin insanları bireyselleştirdiği günümüzde yeni dostluklara ihtiyacımız var. Günümüzün savaşan dünyasında insanların önce kendilerini sonra çevrelerindeki insanları sevmelerini savunan “Dünya İkebana Birliği’nin amacına ulaşmak isteyen ve bu birliğe üye olan pek çok ülke var. Ben de kişisel olarak çorbada tuzum olsun istiyorum.

Sözün özü, her insanın bu dünyada bir misyonu olduğunu düşünüyorum ve özellikle çocuklara ikebana sanatını dolayısıyla doğayı öğretmemizin onların hayrına olacağına inanıyorum. Bu misyonumu elimden geldiği kadar yerine getireceğim.

Sevgiyle ve çiçekle kalın.

T. Füsun Güleç     Şubat 2017


Bir Cevap Yazın

Theme: Overlay by Kaira SİZLERİ İKEBANAYA BEKLİYORUZ
GÖZTEPE KADIKÖY
Have no product in the cart!
0
%d blogcu bunu beğendi: